Geoblog.pl    dokadnogiponiosa    Podróże    Azjatyckie Wibracje    Dzielnica Francuska

Dzielnica Francuska

Wietnam
Wietnam, Hanoi

Dzisiaj, po wczorajszych przygodach, nawet uliczny gwar nas nie obudzil. Budzik nie zadzwonil i wstalismy dopiero o 10. Musielismy sie wymeldowac z pokoju do g. 12. Sniadanie zjedlismy dopiero na miescie - w zabytkowej czesci Hanoi - dzielnicy francuskiej. Slynie glownie z kolonialnej architektury, pozostawionej przez Francuzow. W tej czesci miasta oprocz specyficznej architektury dominuja banki i biura.
Caly dzien minal nam na walesaniu sie i odkrywaniu zakatkow miasta. Teraz siedzimy w lobby naszego hostelu czekajac na przewodnika, ktory zabierze nas na nocny pociag do Lao Cai, skad bedziemy dojezdzac do Sapa - glownej wietnamskiej gorskiej bazy wypadowej. Stamtad atakujemy Fansipan - najwyzszy szczyt Wietnamu i calych Indochin :) Czeka nas jeden nocleg w namiocie pod szczytem. Trzymajcie kciuki za to, zeby nie padalo :)

Asia - 2012-09-18 14:07
Jesteście wprawieni w zdobywaniu szczytów wiec o sam marsz i zdobycie góry sie nie martwię...hahaha , bedzie super a pogoda jest Waszym sprzymierzeńcem tak więc nie powinna spłatac Wam figla. Zyczę przecudnych widoków, ciepełka tam na szczycie i wspaniałych humorów podczas marszu i nie tylko.......Trzymam kciuki ....buziaki

AAT
AAT - 2012-09-18 19:46
Trzymamy kciuki za pogodę i życzymy wspaniałych widoków oraz wielu wrażeń. Czekamy na wspaniałe relacje z tej wyprawy i piękne zdjęcia.
pozdrawiamy i całujemy mocno. Ania i Andrzej.

potomak55
potomak55 - 2012-09-19 02:46
Haha takie zwykle chwile sa ulotne .....wiec nich pada, ale tak niezaduzo haha

Mama Ela
Mama Ela - 2012-09-19 15:16
Kochani super, super fotki, super opisy,super podroz. Swietnie ze opanowaliscie sztuke
przebiegania przez ulice i wtapiania sie
w tamten tlum. Czy piwko ryzowe nie za mocne
Przestroga ...o ktorej pewnie wiecie nie probowac
zadnych happy pizzas w resteuracji wypadowej
do kompleksu swiatyn w kambodzy....nafaszerwane
halucynog swinstwem po ktorym mozna odleciec
nawet na zawsze...Trzymam kciuki za zdobywanie
szczytu i za pogode aby sprzyjala Calusy KOCHAM

Agata K. :)
Agata K. :) - 2012-09-20 13:43
Super pomysł z tym blogiem. Czytając go i oglądajac zdjęcia czuję, jakby kawałek mnie zwiedział z Wami :) uważajcie na siebie i przyjemnego daleszego poznawania świata :) całuje i pozdrawiamy!!

Asia - 2012-09-20 18:32
No tak........ to juz minął Wam drugi dzień w górach, myślę ,że : szczyt już zdobyty, fotki piękne, humory dopisują, plecy od plecaków nie bolą ( za ciężkie nie są ale jednak dźwigać trzeba ) pięty nie obtarte, i pomalutku schodzicie już w dól. Aha pogoda dopisała napewno.......A ja mam namiastkę Wietnamu hahah i jem polskie sajgonki....i oczywiście z niecierpliwością czekam na fotki i wrażenia z gór. Powodzenia w dalszych etapach podróży.
Buziaki
Asia

zwiedzili 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 15 wpisów15 69 komentarzy69 135 zdjęć135 0 plików multimedialnych0

12.08.2012 - 11.10.2012